Intensywne opady śniegu utrudniają poruszanie się po drogach w centrum, na południu i wschodzie Polski. Z poważnymi utrudnieniami muszą się liczyć m.in. mieszkańcy Warszawy. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wszystkie trasy krajowe są przejezdne.

W Warszawie po południu utworzyły się gigantyczne korki. Opady śniegu sparaliżowały ruch zwłaszcza w centrum miasta. Jak poinformował stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta na ulice wyjechało 300 pługów. Sytuacja nie jest łatwa, kierowcy muszą liczyć się z zalegającym na drogach błotem pośniegowym - powiedziała Iwona Fryczyńska z ZOM-u.

Opady śniegu w Małopolsce nie spowodowały większych utrudnień komunikacyjnych. Jak poinformował dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, warunki na drogach są dość ciężkie z powodu padającego śniegu i zalegającego na szosach błota pośniegowego. Na drogach krajowych pracuje około 70 pługopiaskarek. Białych jest wiele dróg lokalnych oraz mniej uczęszczane ulice w miastach.

Na Śląsku spadło od kilku do kilkunastu centymetrów śniegu. Śnieg pada także w województwie świętokrzyskim. Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie. W woj. lubuskim największym zagrożeniem dla kierowców są marznące opady deszczu i mżawki, które przelotnie pojawiają się w tym regionie.

Europa w okowach zimy

Intensywne opady śniegu także utrudniały ruch na drogach i transport lotniczy w wielu miejscach w Europie. W środkowej Norwegii temperatura spadła do -41 st. C. Śnieg sparaliżował komunikację we Francji, na Ukrainie i w Wielkiej Brytanii. Posłuchaj relacji korespondenta RMF FM Bogdana Frymorgena:

Niestety prognozy meteorologów nie są optymistyczne. Śnieg nadal będzie padał w wielu krajach Europy przez najbliższe dni.