Coraz trudniejsze warunki jazdy panują na drogach w południowej Polsce. Nad Małopolską lokalnie przechodzą śnieżyce. Według drogowców na razie wszystkie odcinki tras krajowych są przejezdne. W tej chwili pracuje na nich 70 pługopiaskarek.

Najgorsze warunki panują na trasie numer 79 z Krakowa w stronę Sandomierza. Tam kierowcy mogą napotkać pod kołami rozjeżdżony śnieg. Na drodze nr 28 w rejonie Gorlic, na Zakopiance i na krajowej „czwórce” miejscami jedzie sie po błocie pośniegowym.

Prognozy na następne godziny nie są optymistyczne. Śnieżyce będą przesuwać się na północ kraju. Jak twierdzi Dariusz Kubacki z wrocławskiego Biura Prognoz Cumulus, do godzin południowych trudne warunki zapanują na jeszcze większym obszarze:

Obfite opady śniegu dają się we znaki także na Śląsku. Biało jest zarówno na małych osiedlowych drogach, jak i na głównych trasach. Do południa policja zanotowała 54 wypadki i kolizje. A jeszcze wcześnie rano było ich dwa razy mniej. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka: