W Lubuskim, Łódzkim, na Mazowszu i w Świętokrzyskim cały czas pada śnieg. Śnieg z deszczem lub marznący deszcz powodujący gołoledź przywita kierowców także na Opolszczyźnie i Dolnym Śląsku. Uważajcie szczególnie na dolnośląskim odcinku autostrady A4.

Tam, jak informuje reporterka RMF FM Barbara Zielińska warunki dalekie od komfortowych. Odśnieżona jest tylko jedna nitka trasy. Na drogach dziś więcej policjantów, którzy sprawdzają przede wszystkim, czy kierujący nie są pod wpływem alkoholu. Od północy we Wrocławiu zatrzymano ponad 20 pijanych kierowców:

Na Mazowszu śnieg pada nieprzerwanie od wieczora. To sprawia, że po drogach regionu jeździ się wyjątkowo ciężko. Nasz reporter Krzysztof Zasada rozmawiał z policjantami z komendy wojewódzkiej policji i jak informuje, nie docierają do nich informacje o większej niż zwykle liczbie wypadków, czy kolizji drogowych. Są dwa tego powody: po pierwsze ruch jest jeszcze minimalny, a po drugie – ponieważ jest bardzo ślisko – samochody poruszają się z małą prędkością:

Kierowcy muszą uważać też na świętokrzyskich trasach. W okolicach Skarżyska na siódemce, jazdę może utrudniać gołoledź, a na 78 w Jędrzejowie błoto pośniegowe. Na szczęście śnieg i deszcz przestały już padać. Dużo lepsze warunki są na głównych drogach Podkarpacia i Małopolski.

Śnieg także w Wielkopolsce. Drogi krajowe są śliskie od błota pośniegowego i śniegu. Na szczęście główne ulice Poznania są już czarne i mokre. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Piotra Świątkowskiego:

Bardzo ślisko jest także na drogach Dolnego Śląska. W nocy spadł marznący deszcz. Dodatkowo jazdę utrudnia mgła. W Sędzisławie w powiecie kamiennogórskim jeden z kierowców zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Dwie osoby zostały ranne. Trudne warunki też na autostradzie A4 od strony Legnicy w kierunku Wrocławia. Na zdecydowanej większości trasy odśnieżona jest tylko jedna nitka drogi. Na Śląsku pada deszcz, miejscami intensywnie, a w wielu miejscach występuje też mgła. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Marcina Buczka:

Niestety, nie tylko dla Śląska synoptycy nie mają dobrych prognoz. Na Mazowszu poprzez Wielkopolskę aż do Zatoki Pomorskiej będzie padał śnieg, na południu opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, powodujące gołoledź.