​Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 23-latka, którego ciało z ranami kłutymi znaleziono wczoraj na jednej z klatek schodowych w bloku na osiedlu Azory w Krakowie.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że funkcjonariusze zatrzymali 5 osób, które brały udział w imprezie zorganizowanej w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Stachiewicza. 

Na klatce schodowej znaleziono ciało 23-letniego mężczyzny, miał kilka ran kłutych na plecach. Wiadomo, że wcześniej był wraz z zatrzymanymi na imprezie. 

Aktualnie wyjaśniane są okoliczności zdarzenia, weryfikowana jest rola zatrzymanych osób w zdarzeniu i ich związek ze śmiercią mężczyzny - mówił rzecznik małopolskiej policji mł. insp. Sebastian Gleń. 

Ciało 23-latka pochodzącego z powiatu wadowickiego zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok i wskazana przyczyna śmierci.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków Prądnik-Biały oraz policjanci z Komisariatu III Policji w Krakowie i z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej. Z uwagi na dobro postępowania policja nie udziela więcej informacji.