Polacy coraz chętniej i tłumniej korzystają z wyjazdów sylwestrowo-noworocznych. W tym roku najpopularniejsze są polskie Tatry i Zakopane, a także Wrocław i Kraków. Coraz więcej osób wyjeżdża na Sylwestra także do ciepłych krajów.

Taka tendencja zauważalna jest już od kilku lat. Z roku na rok coraz więcej osób postanawia wyjechać na Sylwestra poza swoje miejsce zamieszkania. Największym zainteresowaniem cieszą się turnusy trzy- lub czterodniowe, obejmujące zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie, wraz z kosztem zabawy sylwestrowej - mówi Andrzej Sadowski z jednego z biur podróży.

Podobną tendencję potwierdza Katarzyna Draba, rzecznik Polskiej Organizacji Turystycznej: Jeszcze kilka lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, żeby wyjechać z rodzinnego domu na święta Bożego Narodzenia, w tym roku - jak wynika z informacji otrzymanych od zaprzyjaźnionych z nami biur podróży - jest wręcz boom na wyjazdy. Już w połowie listopada niegdzie nie można było wykupić wycieczek przygotowywanych specjalnie na czas Bożego Narodzenia.

Najpopularniejsze miejsca świątecznego wypoczynku to Tatry i Zakopane, ale także duże miasta - Wrocław i Kraków. Powraca moda na spędzanie świąt nad polskim morzem: największą popularnością cieszy się Trójmiasto oraz wybrzeże środkowe.

(PAP Life)