Cudowny Sylwester w zaśnieżonych górach czy parszywy Sylwek w błocie albo na mrozie? Wybór należy do Ciebie. Niestety coraz więcej oszustów korzysta z faktu, że chętniej myślimy o szalonej sylwestrowej zabawie niż o rozsądnym wybieraniu ofert.

Pod Tatrami raczej nie zdarza się, by na kuligu sylwestrowym goście musieli sami ciągnąć sanki lub biegać po własnego szampana. Jak jednak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, w poprzednich latach bywało tak, że goście zamiast spędzać Sylwestra w opłaconym pensjonacie, lądowali na ulicy. Zdarza się, że oferty są nieprawdziwe, dotyczą fikcyjnych pensjonatów i bardzo wiele osób jest oszukanych - mówi Monika Kraśnicka-Broś z zakopiańskiej policji.

Jak uchronić się przed nabiciem w butelkę? Tu można doradzić i poradzić bardzo prostą rzecz. Trzeba faktycznie wiedzieć od kogo się kupuje i co się kupuje - zaznacza Agata Wojtowicz z zakopiańskiego Orbisu. Lepiej więc poświęcić więcej czasu na sprawdzenie oferty przed wpłaceniem zaliczki, by nie witać Nowego Roku z walizką na ulicy.