Policja ostrzega przed oszustami, którzy mają nowy sposób na wyłudzanie kredytów. To tzw. metoda na żołnierza. Krakowscy funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podając się za emerytowanych wojskowych, wyłudzali pieniądze z banków na południu Polski. Już wiadomo, że okradli kilkanaście placówek na Śląsku i w Małopolsce.

Oszuści najpierw pojawili się na Śląsku, tam wyłudzili kilka kredytów i zawsze działali w ten sam sposób. W banku przedstawiali dokumenty, z których wynikało, że są byłymi wojskowymi, już w stanie spoczynku, i pobierają wysokie emerytury. Mieli wszystkie potrzebne zaświadczenia. Teraz wiadomo, że dokumenty były sfałszowane, a mężczyźni nie mieli nigdy żadnego związku z wojskiem.

Początkowo przestępcy nie wzbudzali podejrzeń i zawsze dostawali kredyt. Kilka dni temu pojawili się w Krakowie, tak jak zwykle pokazali dokumenty i znów przyznano im kredyt. Jednak tym razem pracownicy banku byli czujni i powiadomili policję. Kiedy oszuści pojawili się, by podpisać umowę, a chodziło o 25 tys. złotych, zatrzymali ich policjanci.

Teraz trwają przesłuchania oszustów. Policja sprawdza w ilu dokładnie bankach się pojawili i ile kredytów zdołali wyłudzić.