Na trzy miesiące aresztowano w Krośnie Odrzańskim czterech mężczyzn podejrzanych o wyłudzenie z banków kredytów na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W związku z tą sprawą lubuska policja zatrzymała już pięć osób, z których cztery trafiły do aresztu, a jedna jest pod dozorem policji. Oszuści usłyszeli zarzuty usiłowania wyłudzenia oraz wyłudzeń kredytów, za co grozi im do ośmiu lat więzienia. Podejrzani w wieku od 19 do 24 lat to mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i granicznego Gubina w województwie lubuskim.

Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku, kiedy w jednym z banków usiłowali wyłudzić 20 tysięcy złotych. Przypuszcza się, że grupa oszustów mogła w podobny sposób wyłudzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Według lubuskiej policji podejrzani wyłudzali kredyty bankowe na podstawie nieprawdziwych zaświadczeń o zatrudnieniu. Jeden z oskarżonych na założoną przez siebie firmę, która de facto nie prowadziła działalności, wystawiał takie dokumenty pozostałym podejrzanym. Następnie wspólnicy udawali się do banków i wyłudzali kredyty, a potem dzielili się pieniędzmi.