Liga Polskich Rodzin wzywa premiera do natychmiastowej dymisji. Wniosek ma związek z odczytanymi w nocy z piątku na sobotę w Sejmie tajnymi stenogramami ze spotkania Janusza Kaczmarka z posłami sejmowej speckomisji.

Ten rząd nie powinien działać już ani dnia dłużej, po tym, co usłyszeliśmy w Sejmie minionej nocy, po tym, co prasa podawała w ciągu ostatnich dni, po przeciekach z komisji ds. służb specjalnych- powiedział szef klubu LPR Szymon Pawłowski. Zdaniem Ligi Polskich Rodzin, jedynym rozsądnym i honorowym wyjściem dla Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipy jest natychmiastowa dymisja.

Odnosząc się do stenogramów, z którymi zapoznali się posłowie, Pawłowski ocenił, że całokształt jest bulwersujący i druzgocący dla tej ekipy rządowej. Według Ligi, to szef rządu jest głównie odpowiedzialny za to co, się działo złego na styku służb specjalnych, prokuratury, organów ścigania. Takie działania w cywilizowanym państwie nie mogą mieć miejsca - stwierdził Pawłowski.

Inny z posłów LPR, były minister gospodarki morskiej Rafał Wiechecki, zwrócił z kolei uwagę, że w stenogramach padały konkretne osoby, konkretne wydarzenia.

W nocy z piątku na sobotę przez ponad 4 godziny marszałek Sejmu Ludwik Dorn odczytywał posłom tajne stenogramy ze spotkania Janusza Kaczmarka z posłami sejmowej komisji ds. służb specjalnych. PiS mówi o "brutalnej grze politycznej". Opozycja uznaje stenogramy za porażające i domaga się jak najszybszej dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.