Stojący na tle morza, z okularami w ręku i zapatrzony w dal - takie plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują" pojawią się dziś na ulicach miast. Podobnie jak dwa lata temu, PiS znów rozpoczyna kampanię wyborczą przed rywalami - pisze "Dziennik".

To odpowiedź na wydarzenia z ostatnich tygodni. Chcemy jasno odróżnić się od wszystkich innych partii, które tolerują korupcję w swoich szeregach, a przynajmniej nie są zdeterminowane z nią walczyć - tłumaczy Adam Bielan, rzecznik PiS.

Temu ma służyć utrzymanie plakatów w barwach czarno-białych, bo zdaniem braci Kaczyńskich, w walce o nową Polską nie może być kompromisów. Podobnemu celowi ma też służyć wizerunek Jarosława Kaczyńskiego jako samotnego, zamyślonego męża stanu, który odcina się od bieżących rozgrywek politycznych.

Gazeta zauważa, że PiS lansując wizerunek Kaczyńskiego jako osoby która ma przyciągnąć elektorat gra ryzykownie. Według sondaży premier z trudem mieści się wśród 10 najbardziej popularnych polityków w Polsce. Jednak stratedzy rządzącego ugrupowania wierzą, że uda się przekonać wyborców do wizerunku premiera jako patrioty i stanowczego lidera.