Teoria ewolucji jest niepoprawna politycznie – na tyle, że po krytyce ze strony Macieja Giertycha i wiceministra edukacji Mirosława Orzechowskiego liceum z Łodzi zrezygnowało z ustawienia przedstawiającej ją tablicy.

Tablicy nie ma, ale uczniowie nadal uczą się o Darwinie i jego odkryciach. Z tego, co wiem, taka teoria biologiczna jest jedna. I taka tablica bardzo by się przydała - mówi jedna z uczennic.

Podobnego zdania jest nauczycielka biologii. Tablicy jednak nie ma. Dlaczego? Pewnie przez ostrożność, przez jakieś wywarzenie, przez political correctness, które szkoła chce zachować - tłumaczy nauczycielka.

Reporter RMF FM z pytaniem „dlaczego?” uda się także do dyrekcji szkoły.

Dzisiejszy świat jest pełen dyskusji nieodpowiedzialnych i opartych na braku należytej wiedzy. To jest stan chroniczny naszej cywilizacji - komentuje całą sprawę wybitny filozof i kosmolog, ksiądz profesor Michał Heller. Jego zdaniem, jeżeli dziś nie wierzy się w teorię ewolucji, to wyznaje się jakiś pogląd zupełnie nienaukowy, pseudonaukowy. A łączenie tego z motywami religijnymi pokazuje teologiczną ignorancję. Uważałbym to za szkodliwe – wprowadzanie do lekcji biologii jakieś alternatywy, pseudonaukowych antyrewolucyjnych tłumaczeń - dodaje ks. Heller.