Kolejny sędzia piłkarski usłyszał zarzuty brania pieniędzy w zamian za ustawianie wyników meczów. Wrocławska policja zatrzymała Piotra K. w związku ze śledztwem w sprawie korupcji w polskim futbolu.

Na razie jednak ani policja, ani prokuratura zbyt głośno nie chwalą się sukcesem - o zatrzymanym wiadomo niewiele. Ma 37 lat i sędziował zarówno w pierwszej, jak i w drugiej lidze polskiej piłki. Mężczyznę zatrzymano w mieszkaniu na terenie Dolnego Śląska. Odpowie za ustawianie wyników meczów i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To już 27. osoba zatrzymana w związku z nieprawidłowościami w polskiej lidze piłkarskiej. Prokuratura zaznacza, że to nie koniec sprawy.

W ostatnim czasie zatrzymano w sumie czterech sędziów piłkarskich, a także działacza klubu KSZO Ostrowiec i prezesa klubu piłkarskiego Górnik Zabrze Jerzego F. Najpoważniejsze zarzuty postawiono Ryszardowi F., pseud. Fryzjer. Prokurator zarzuca mu założenie i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która działała od 2000 r. Grupa zajmowała się "ustawianiem" meczów w I i II lidze piłki nożnej.