Średnio ciężki, ale stabilny – tak lekarze określają stan poszkodowanych w katastrofie kolejowej koło Świecia w województwie kujawsko-pomorskim. Życiu żadnej z rannych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dwie osoby nie żyją, a szesnaście zostało rannych w katastrofie kolejowej koło Świecia w województwie kujawsko-pomorskim. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Poledno rozpędzony pociąg relacji Gdynia-Zielona Góra uderzył w ciężarówkę. czytaj więcej

Złamania, otarcia, stłuczenia. Jest podejrzenie złamania u jednego z pacjentów kręgów - mówi Michał Rosilewski, dyrektor szpitala w Świeciu, do którego trafiło 13 osób, w tym też kierowca ciężarówki, która zderzyła się z pociągiem.

Mężczyzna jest pilnowany przez policjantów. Od decyzji lekarzy zależy, czy jeszcze dziś będzie możliwe jego przesłuchanie.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj tuż przed godziną 13. W wypadku zginął maszynista i pasażerka - pracownica kolei.

Kolejarze mają nadzieję, że jeden tor w miejscu wypadku uda się uruchomić najpóźniej do jutra. Całkowita odbudowa zniszczonego fragmentu trasy potrwa być może nawet do poniedziałku.