Kaliskie Towarzystwo Kolarskie do którego należeli nastoletni kolarze ranni w piątkowym wypadku chce przeprowadzić publiczną zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Towarzystwo wystąpiło już o zgodę na zbiórkę do MSWiA.

Dwoje młodych kolarzy poszkodowanych w piątkowym wypadku w Kaliszu opuściło już szpital - dowiedział się reporter RMF FM. To chłopiec i dziewczyna. Jak ujawniła dyrekcja placówki, trzech rannych kolarzy wyszło ze szpitala w miniony weekend.

Na oddziale intensywnej opieki wciąż przebywa dwóch najciężej rannych. Są wybudzeni ze śpiączki farmakologicznej, a ich stan jest stabilny. Jeden z nich jeszcze we wtorek zostanie przeniesiony na oddział laryngologiczny. Trzeci z chłopców, który po wypadku trafił na OIOM, od soboty jest już na oddziale ortopedycznym - poinformował zastępca dyrektora szpitala Dariusz Bierła.

Najbardziej poszkodowani kolarze - z urazami wątroby, płuc i czaszki - spędzą w szpitalu nawet kilka tygodni.

W piątek cykliści z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego jechali krajową „dwunastką” na trening do pobliskiego Opatówka. Nagle w peletonie czołowo uderzył polonez. Sprawca wypadku był trzeźwy. W sobotę postawiono mu zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Sąd zastosował wobec niego dozór policji.