Sukcesem zakończyła się operacja jednego z trzech najciężej rannych kolarzy, którzy ucierpieli w piątkowym wypadku w Kaliszu. Jego stan jest dobry. Wszyscy młodzi pacjenci zostali już wybudzeni ze śpiączki farmakologicznej. Na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej są jeszcze dwie osoby. W piątek w peleton na kaliskim odcinku krajowej drogi nr 12 wjechał polonez, raniąc 14 młodych ludzi.

Cała trójka najciężej rannych pacjentów jest przytomna i została odłączona od respiratorów. Pozostali ranni również dochodzą do zdrowia. Połamani - ci z chirurgii, ortopedii i oddziału dziecięcego czują się już dobrze, ale żaden z nich nie został w poniedziałek wypisany ze szpitala. To szczęście w nieszczęściu, że ofiarami są młodzi sportowcy – twierdzą lekarze. Gojenie ran i zrastanie kości ma przebiegać bez komplikacji.

W zeszły piątek nastoletni kolarze z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego jechali w peletonie na trening, kiedy uderzył w nich polonez. Kierowca był trzeźwy. Usłyszał zarzut nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym