Przed przeprowadzką na Krakowskie Przedmieście prezydent-elekt będzie mieszkał przy ulicy Foksal. Mieszkał to jedynka za dużo powiedziane, prezydent Kaczyński będzie tam „bywał”, czyli głównie przyjmował gości.

Może tam jednak zamieszkać i urzędować już za kilka dni - zapewnia Kancelaria Prezydenta Kwaśniewskiego. Prezydent-elekt sam zresztą na tę kameralną lokalizację się zdecydował, bo propozycji ze strony urzędującego jeszcze Aleksandra Kwaśniewskiego było kilka.

Dziś w południe Kaczyński pojawił się w ratuszu. Pod zabytkowy budynek Pałacu Branickich przy ulicy Miodowej zajechał czarną limuzyną w asyście kilku funkcjonariuszy BOR. Nie był już tak uśmiechnięty jak ja bilbordach, gdzie zabiegał o poparcie wyborców jako prezydent IV RP. Jego grafik był napięty: Tu będę rozmawiał ze swoimi zastępcami, z szefową swojego biura. Jest do omówienia jeszcze bardzo wiele spraw.

A do omówienia jest między innymi budżet miasta i ewentualny kandydat na prezydenta Warszawy, czy też kandydat na komisarza.