Dopiero w środę rano na lotnisku wojskowym Okęcie w Warszawie wyląduje samolot transportowy z ciałem zamordowanego w Pakistanie polskiego inżyniera. Pierwotnie planowano, że przylot tego samolotu nastąpi we wtorek o godzinie 19. Ttransport ciała zabitego Polaka organizuje strona pakistańska.

Strona pakistańska udostępniła do oględzin ciało Polaka dwóm osobom: pracownikowi Geofizyki oraz przedstawicielowi polskiego konsulatu. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem stwierdzili oni, że jest to ciało zabitego inżyniera - powiedział rzecznik MSZ Piotr Paszkowski

Paszkowski zapewniał też, że polski rząd nie przekazał żadnego okupu za ciało Polaka, a pytania dotyczące okoliczności odzyskania szczątków geologa będzie można zadać przedstawicielowi władz pakistańskich, który przyleci do Warszawy, będzie bowiem towarzyszył transportowi trumny.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został porwany przez talibów jesienią ubiegłego roku. W zamian za jego uwolnienie terroryści domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, 7 lutego ogłosili, że Polak został zabity.