Policja z Gniezna w Wielkopolsce zatrzymała byłą pracownicę Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Karinę G. Kobieta była poszukiwana po tym, jak wyszło na jaw, że znęcała się nad swoją 80-letnią niewidomą podopieczną.

Była pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej usłyszała zarzut znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan zdrowia i wiek. Grozi jej 8 lat więzienia.

Dramat pani Ireny rozgrywał się w jej własnym domu. Właśnie tam opiekunka, zatrudniona w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, znęcała się nad niewidomą i schorowaną 80-latką. Rodzina pokrzywdzonej dowiedziała się o terroryzowaniu kobiety dzięki wstrząsającym nagraniom z ukrytych kamer.

Jak podaje portal moje-gniezno.pl, bliscy seniorki zaczęli podejrzewać, że ktoś może znęcać się nad kobietą, gdy zauważyli duże siniaki na jej ciele i zmianę w jej zachowaniu.

Była ona wygaszona, smutna i popłakiwała. Zastanawialiśmy się nad przyczyną takiego zachowania i stanu fizycznego. W końcu postanowiliśmy zamontować kamery. To, co ujrzeliśmy, było dla nas wielkim szokiem. Opiekunka z MOPS-u biła moją babcię, groziła jej, że ją udusi. Babcia jest ciężko chora - miała udar, nie chodzi i jest niewidoma. Jest całkowicie zależna od osób trzecich -opowiada Kinga Bednarczyk, wnuczka kobiety.

Zaniepokojona rodzina umieściła w domu 80-latki kamery, by przekonać się, czy opiekunka wykonuje swoją pracę właściwie. Już jedno nagranie pokazujące, jak Karina G. bije staruszkę i krzyczy na nią, wystarczyło, by MOPS zwolnił ją dyscyplinarnie.

(ag)