Kardiolodzy ze Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie nie doszli do porozumienia z dyrektorem placówki. Oznacza to, że w szpitalu nadal nie funkcjonuje oddział kardiologii. W ubiegłym tygodniu lekarze z tego oddziału, nie godząc się na obniżenie im płac, złożyli wypowiedzenia.

Dyrektor placówki zaproponował lekarzom, aby kilku z nich pracowało w poradni kardiologicznym, a reszta – na oddziałach wewnętrznych szpitala. Szef szpitala nie wykluczył reaktywacji oddziału. Kardiolodzy uznali, że taka propozycja jest nie do przyjęcia. Posłuchaj relacji reportera RMF FM Adama Górczewskiego:

Konflikt lekarzy z dyrekcją szpitala trwa od ubiegłego tygodnia. Dwunastu lekarzy z oddziału kardiologii złożyło wówczas wypowiedzenia, a powodem była wysokość ich wynagrodzenia.

Kardiolodzy jesienią ubiegłego roku wynegocjowali podwyżki z poprzednim dyrektorem, które nowy szef lecznicy uznał za bezprawne i zbyt wysokie w obliczu trudnej sytuacji finansowej szpitala.

Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim zalicza się do najbardziej zadłużonych w kraju. Jego dług sięga około 300 mln zł.