Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie czwartkowej katastrofy w Tatrach. Jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Koledzy speleologów z Sekcji Grotołazów Wrocław, zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach, chcą, by premier wpłynął na zmianę decyzji naczelnika TOPR Jana Krzysztofa o zaniechaniu prowadzenia akcji ratowniczej po drugiego, nieodnalezionego grotołaza. Amerykański miliarder i filantrop wspomagający konserwatywne środowiska David Koch nie żyje - poinformował “The New Yorker". Przewodnicząca nowej Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprosiła Krzysztofa Szczerskiego, polskiego kandydata na komisarza, na oficjalne przesłuchanie w przyszłym tygodniu - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon.


Jest śledztwo ws. tragedii w Tatrach. "Grzmiało, a turyści wchodzili na Giewont"

"Kiedy przyszliśmy na miejsce, nadal szalała burza". Ratownik TOPR o akcji ratunkowej w Tatrach

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wszczęła śledztwo w sprawie czwartkowej katastrofy w Tatrach. Jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci - powiedziała szefowa zakopiańskiej prokuratury Barbara Bogdanowicz. Jak dowiedział się reporter RMF FM, Krzysztof Zasada policjanci i prokuratorzy już przystąpili do działań. Naczelnik TOPR Jan Krzysztof mówił, że na pół godziny przed tragicznym wydarzeniem na Giewoncie, w Tatrach już były słyszalne grzmoty. Mimo to turyści cały czas wchodzili na szczyt. Po uderzeniu w krzyż zaczęła się paniczna ucieczka w dół.

Troje dzieci w ciężkim stanie po burzy w Tatrach. Raport ze szpitali

Turysta ranny podczas burzy pod Giewontem: Pamiętam krzyk ludzi, płacz dzieci

Troje dzieci, które zostały poparzone w wyniku czwartkowej burzy w Tatrach, leży na oddziale intensywnej terapii (OIT) w szpitalu w Krakowie Prokocimiu. Ich stan jest ciężki. Stan dorosłych hospitalizowanych w krakowskich placówkach jest stabilny, niezagrażający życiu - ustaliła w piątek PAP.

Koledzy zaginionych grotołazów chcą, by premier zmienił decyzję TOPR

Koledzy speleologów z Sekcji Grotołazów Wrocław, zaginionych w Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach, chcą, by premier wpłynął na zmianę decyzji naczelnika TOPR Jana Krzysztofa o zaniechaniu prowadzenia akcji ratowniczej po drugiego, nieodnalezionego grotołaza.

Ratownicy TOPR, prowadzący akcję poszukiwawczą dwóch grotołazów w Jaskini Wielkiej Śnieżnej, dotarli w czwartek w nocy do ciała jednego z nich i przystępują do jego wydobycia na powierzchnię. Zakładają, że ciało kolejnego grotołaza znajduje się nieco dalej.

Stwierdziliśmy zgon jednego z poszukiwanych grotołazów. Nie udało nam się jeszcze do niego bezpośrednio dotrzeć, choć jest już w niewielkiej odległości, w bardzo dobrym świetle i mamy jednoznaczne wskazanie, że ta osoba nie żyje. Okoliczności i ułożenie ciała nie budzą żadnych wątpliwości, że nastąpił zgon. Teraz przechodzimy do akcji, która ma na celu wydobycie ciała - powiedział w piątek naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Przewodniczący KRS po doniesieniach Onetu: Sankcja musi być ostra

Doniesienia o działalności hejterskiej, w których pojawiają się członkowie Krajowej Rady Sądownictwa podważają wiarygodność Rady - powiedział PAP przewodniczący KRS Leszek Mazur. Dodał, że jeśli te informacje się potwierdzą to sędziowie ci powinni zrezygnować z członkostwa w Radzie.

Kolejne spotkanie Szczerskiego i von der Leyen już wkrótce

Przewodnicząca nowej Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprosiła Krzysztofa Szczerskiego, polskiego kandydata na komisarza, na oficjalne przesłuchanie w przyszłym tygodniu - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon. Podobne zaproszenia trafiły też do pozostałych kandydatów z innych krajów Unii Europejskiej.

David Koch nie żyje. Miliarder był jednym z najbogatszych ludzi na świecie

Amerykański miliarder i filantrop wspomagający konserwatywne środowiska David Koch nie żyje - poinformował “The New Yorker". Biznesmen, który stał na czele konglomeratu Koch Industries miał 79 lat.

Z bólem serca informuję o śmierci mojego brata Davida. Każdy, kto z nim pracował wie, że miał wspaniałą osobowość i pasję do życia- ogłosił jego starszy brat Charles w specjalnym oświadczeniu.

David Koch urodził się w 1940 roku w Wichita w stanie Kansas. Jego ojciec Fred Koch był chemikiem, który stał na czele przedsiębiorstwa, które w latach 60. zmieniło nazwę na Koch Industries. Dziś to potężny konglomerat zajmujący się głównie przemysłem chemicznym, m.in. produkcją nawozów i tworzyw sztucznych.

"Dostał 12-latki w prezencie". Śledztwo francuskiej prokuratury w sprawie Epsteina

Paryska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie francuskich dzieci i nastolatek, które mogły zostać wykorzystane seksualnie przez Jeffreya Epsteina. Przypomnijmy, że ten amerykański milioner - podejrzany o regularne wykorzystywanie nieletnich - popełnił dwa tygodnie temu samobójstwo w więzieniu na Manhattanie. Znalazł się w centrum gigantycznej afery, w które zamieszane są również inne znane osobistości.