W sobotę dowiedzieliśmy się, że jednym z przechodniów, którzy bohatersko obezwładnili sprawcę piątkowego ataku terrorystycznego jest Polak – pan Łukasz. Mężczyźnie udało się powalić nożownika przy pomocy kła narwala. Gratulacje i podziękowania za ten wyczyn popłynęły od premiera Wielkiej Brytanii, królowej Elżbiety II, a także od premiera Polski. Weekend to był czas gorących sportowych emocji dla kibiców. W sobotę poznaliśmy naszych dwóch rywali grupowych na Euro 2020 – na pewno zagramy z Hiszpanią i Szwecją. Trzeciego rywala poznamy dopiero w marcu. Trwa Puchar Świata w skokach narciarskich. W sobotnim konkursie triumfował Daniel Andre Tande, Polacy znaleźli się poza podium. Niedzielne zmagania w fińskim Kuusamo – ze względu na złe warunki atmosferyczne – odwołano. Zebraliśmy dla Was najważniejsze wydarzenia weekendu!

Zawieszenie sędziego Juszczyszyna: Setki protestujących w kilkudziesięciu polskich miastach

W protestach, zorganizowanych m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Częstochowie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Szczecinie uczestniczą setki osób. Strajkują nie tylko sędziowie i prawnicy, ale w większości osoby nie związane zawodowo z sądownictwem.

Bielan: Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest dymisji Banasia

Liczę na to, że przez weekend pan Marian Banaś skonsultuje się z rodziną, z jakimiś zaufanymi osobami i podejmie jedyną słuszną decyzję - stwierdził w RMF FM europoseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Bielan pytany o szefa Najwyższej Izby Kontroli. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, że będzie trwał na tym stanowisku przez całe tygodnie, będąc pod taką presją polityczną, medialną. W jaki sposób miałby wykonywać swoje obowiązki? - dodał gość Krzysztofa Ziemca.

Polak bohaterem z London Bridge. Próbował obezwładnić terrorystę... kłem wieloryba

"Bohater z London Bridge" - tak brytyjskie media nazywają mężczyznę, który w piątek w Londynie próbował obezwładnić zamachowca, który zabił nożem dwie osoby. Według tych doniesień - jest on Polakiem. W sobotę do ataku przyznało się Państwo Islamskie, już w niedzielę zaś premier Wielkiej Brytanii zapowiedział zaostrzenie kar za terroryzm.

PŚ w skokach: Triumf Norwega Daniela Andre Tande. Polacy poza podium

Norweg Daniel Andre Tande wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo w sobotę. Najlepszy z Polaków Dawid Kubacki był 12. Niedzielny konkurs - ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne - został odwołany.

Euro 2020: Polacy zagrają z Hiszpanią i Szwecją. Wciąż nie znamy rywala na mecz otwarcia

Polacy udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy zaczną od meczu 15 czerwca w Dublinie. Rozegrają go ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Tego przeciwnika poznają dopiero w marcu.

Mińsk Mazowiecki: Odkrywaliśmy miasto Jana Himilsbacha i Piotra Skrzyneckiego

Mający prawie 600 lat Mińsk Mazowiecki był dziś Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Żółto-niebieski wóz satelitarny zaparkował na placu przed tamtejszym Miejskim Domem Kultury, czyli Pałacem Dernałowiczów.

„Tu wychowały się pokolenia”. Co dalej ze świetlicą środowiskową w Gnieźnie?

"Dzieci z chmur" znają pokolenia mieszkańców Gniezna. To dzienna świetlica środowiskowa, która pomaga w nauce, bawi, integruje i daje cenne życiowe wskazówki. Pomaga nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. W trudnych czasach dawała też schronienie, pożywienie i ciepło. Tak od pół wieku. Nad placówką zebrały się jednak nomen omen czarne chmury. Po audycie zleconym przez starostwo powiatowe, które zawiaduje świetlicą - pojawiła się poważna obawa o jej likwidację. W ocenie urzędników jest nierentowna i wymaga poważnej restrukturyzacji. Będziemy o nią walczyć do końca - zapowiadają bez chwili wahania rodzice podopiecznych świetlicy.