Polacy udział w przyszłorocznych mistrzostwach Europy zaczną od meczu 15 czerwca w Dublinie. Rozegrają go ze zwycięzcą tzw. ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią. Tego przeciwnika poznają dopiero w marcu.

Pięć dni po swoim pierwszym spotkaniu - 20 czerwca - reprezentacja Polski zmierzy się w Bilbao z Hiszpanią, a 24 czerwca w Dublinie ze Szwecją.

Ceremonia losowania odbyła się w Bukareszcie. Biało-czerwoni znajdowali się w drugim koszyku, Hiszpania w pierwszym, a Szwecja w trzecim.

Fatalny bilans spotkań z Hiszpanią

Po jednym zwycięstwie i remisie oraz osiem porażek - to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski z Hiszpanią, jednym z grupowych rywali w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Bramki: 8-27 na niekorzyść biało-czerwonych. W Euro 2020 te zespoły po raz pierwszy zmierzą się w wielkim turnieju. 

Jedyną wygraną polscy piłkarze odnotowali w 1980 roku, w towarzyskim spotkaniu w Barcelonie 2:1, po dwóch trafieniach Andrzeja Iwana. 

Ostatni mecz odbył się 8 czerwca 2010, kiedy Hiszpanie - przygotowujący się do mundialu w RPA, który zakończył się ich triumfem, wygrali z biało-czerwonymi aż 6:0.

Sobotnie losowanie w Bukareszcie

Ceremonia losowania rozpoczęła się od części artystycznej, po której oglądaliśmy prezentację 12 miast-gospodarzy. Portugalczycy, Ricardo Carvalho i Joao Mario wnieśli trofeum za mistrzostwo Europy, którego bronić będą ich rodacy. Carvalho pozostał na scenie i wziął udział w losowaniu. Oprócz niego losowali też m.in. Iker Casillas, Philipp Lahm, Theodoros Zagorakis czy Ruud Gullit, który wylosował Polskę.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Losowanie Euro 2020 [ZAPIS RELACJI]

Euro 2020 na 12 stadionach w 12 krajach

Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 12 czerwca - 12 lipca, nie mają jednego czy dwóch gospodarzy. Odbędą się na 12 stadionach w 12 krajach. Władze futbolu na Starym Kontynencie chciały w ten sposób uczcić 60. rocznicę pierwszych mistrzostw Europy.

Łącznie 24 zespoły zostały podzielone na sześć grup. Do 1/8 finału awansują po dwa najlepsze oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Wielki finał zostanie rozegrany w Londynie.