Na drogach w całym kraju jest ślisko, w niektórych miejscach występuje gołoledź. Główne trasy są jednak przejezdne. Policja i drogowcy apelują do kierowców o ostrożność, szczegónie w okolicach zbiorników wodnych, w lasach, na mostach i wiaduktach.

W Kujawsko-Pomorskiem wieczorem i rano padał śnieg. Drogi są miejscami oblodzone. Najgorzej jest w okolicach Koronowa, Sępólna Krajeńskiego i Strzelna. Na Podlasiu większość dróg krajowych jest czarna. Tylko w niektórych miejscach drogi są oblodzone. Bardzo ślisko jest natomiast na drogach lokalnych. W Białymstoku oblodzone są mniej uczęszczane ulice osiedlowe i chodniki.

W Zachodniopomorskiem jazdę utrudniają gołoledź i padający śnieg. Tak jest w okolicach Koszalina, Gryfic i Sławna. Ślisko może być też w okolicach Szczecinka. Drogi są jednak przejezdne. W większości mają czarną nawierzchnię. Cienka warstwa śniegu zalega jednak na drogach wojewódzkich w rejonie nadmorskim.

Gołoledź panuje też na niektórych drogach województwa lubelskiego. Nawierzchnie dróg krajowych są czarne i mokre, ale miejscami śliskie. Na Podkarpaciu przejezdne są wszystkie drogi wojewódzkie i krajowe. Wszędzie nawierzchnia jest czarna i mokra. Podobna sytuacja panuje w WielkopolsceŁódzkiem. W tym drugim województwie jazdę utrudnia padający śnieg.

W województwie świętokrzyskim wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Nawierzchnie na niektórych odcinkach mogą być śliskie. Jezdnie są czarne i mokre, tylko miejscami leży na nich śnieg. Większych utrudnień nie ma na drogach województwa mazowieckiego. Miejscami na drogach leży jednak zajeżdżony śnieg.

foto RMF

13:50