Zima znów daje się we znaki kierowcom, szczególnie na północy Polski. Śnieg pokrył drogi całego woj. warmińsko-mazurskiego. Trudno jeździ się tam nie tylko lokalnymi trasami, ale również głównymi. Złe warunki panują także w Pomorskiem, Zachodniopomorskiem i Lubuskiem. Policja nie odnotowała jednak poważniejszych wypadków.

W woj. warmińsko-mazurskim najbardziej zaśnieżona jest wschodnia część regionu. Kierowcy muszą szczególnie uważać na trasach w okolicach Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Gołdapi i Ełku. Wiele dróg biegnie tam przez lasy i w okolicach jezior i właśnie na tych odcinkach jest naprawdę bardzo ślisko.

Na szczęście mimo fatalnych warunków jazdy, warmińsko-mazurska policja nie odnotowała żadnych wypadków.

Ślisko jest także na drogach w całym województwie pomorskim. Błoto pośniegowe przeszkadza kierowcom przede wszystkim na terenach zalesionych na Kaszubach, w okolicach Kartuz, Bytowa i Kościerzyny. W woj. pomorskim, od wczorajszego wieczora również nie doszło do żadnego wypadku.

Niebezpiecznie jest także na drogach woj. zachodniopomorskiego. Kierowcy powinni szczególnie uważać w pasie nadmorskim od Świnoujścia do Kołobrzegu. Na tym obszarze pracuje 30 pługów, piaskarek i solanek. W tym regionie także nie doszło do żadnych poważniejszych wypadków.

Ślisko jest również na drogach woj. lubuskiego, szczególnie na trasach lokalnych. Złe warunki panują jednak także na głównych drogach regionu: na drodze krajowej nr 2 koło Świebodzina i krajowej „trójce” od Gorzowa Wielkopolskiego w kierunku południowym.

Rys. RMF

22:15