Już od kilku godzin mamy 2002 rok. W całej Polsce trwały huczne bale. Dużym powodzeniem cieszyły się również bale „pod chmurką”. Szczecinianie Nowy Rok przywitali wraz z grupą Perfect. Mimo prawie 10-stopniowego mrozu kilka tysięcy osób, przyszło na plenerową imprezę na Jasnych Błoniach.

W Szczecinie wszyscy bawili się rewelacyjnie, atmosfera była o wiele gorętsza niż temperatura powietrza. Miasto było jednym z niewielu w Polsce, gdzie zdecydowano się zorganizować masową imprezę sylwestrową. 2002 rok wraz z mieszkańcami Szczecina witał również nasz szczeciński reporter Jerzy Korczyński. Posłuchaj jego relacji:

Ponad 100 tysięcy osób bawiło się na krakowskim Rynku Głównym na największym otwartym balu sylwestrowym w Polsce. Pod Wawel przyjechali ludzie z całej Polski. Zabawa sylwestrowa została zorganizowana przez radio RMF. Na scenie zagrali Bakszysz, Brathanki a gwiazdą wieczoru była Edyta Górniak. Imprezie na Rynku przyglądał się Marek Balwajder. Posłuchaj:

Sylwestrową noc pod Tatrami spędziło, według różnych szacunków od 100 do 200 tysięcy gości. Mimo sporego mrozu większość bawiła się pod gwiazdami - na kuligach, stokach narciarskich i oczywiście na Krupówkach. Mimo wielu interwencji ten Sylwester był spokojniejszy od poprzednich. Tłum nie zdemolował żadnego samochodu, nie próbował podpalić karetki. Nikt nawet nie skakał z choinki ustawionej przy Krupówkach. Posłuchaj relacji naszego reportera Macieja Pałahickiego:

Foto: Zbyszko Miska RMF Kraków

09:10