Szczecin już odwołał, Warszawa się waha - chodzi o imprezy sylwestrowe pod gołym niebem. Organizatorzy boją się zamachów terrorystycznych. Od kilku lat najbardziej huczne imprezy odbywają się na Rynku w Krakowie. Tak będzie i tym razem.

Kraków nie zamierza odwoływać imprezy; mało tego, planuje pobić rekord. Dwa lata temu na Rynku i przylegających do niego ulicach bawiło się 100 tysięcy ludzi. Obyło się bez większych incydentów. Tak też ma być w tym roku – zapewniają organizatorzy.

Przywitanie Nowego Roku w Krakowie na nawiązywać do lat 80: będą błyszczące kule, rodem z najlepszych dyskotek, i gwiazdy – Małgorzata Ostrowska oraz zespół Kombi. O północy pokaz sztucznych ogni, a do wygrania będzie samochód. Na największej dyskotece w Polsce mile widziani będą goście z innych miast, np. ze Szczecina, czy - ewentualnie - z Warszawy.

Przygotowania do Sylwestra przed Pałacem Kultury są już co prawda dopięte na ostatni guzik, jednak może się okazać, że po alarmujących sygnałach o zagrożeniu terrorystycznym trzeba go będzie odwołać. Władze Warszawy zdecydują o tym po spotkaniu z przedstawicielami MSWiA oraz ABW.

05:35