Al-Qaeda znów daje o sobie znać. Katarska telewizja al-Jazeera wyemitowała taśmę, na której - jak twierdzi - nagrany jest głos głównego doradcy Osamy bin Ladena. Ayman al-Zawahri wzywa muzułmanów, by nasilili świętą wojnę przeciwko Ameryce, Amerykanom i Żydom.

Głos, mający należeć do al-Zawahri, apeluje o kolejne samobójcze ataki przeciwko zachodnim celom, w tym na ambasady, placówki dyplomatyczne i przedstawicielstwa biznesowe - głównie amerykańskie i brytyjskie, ale także australijskie i norweskie.

Prowadzący krucjatę przeciwko nam, a także Żydzi, rozumieją tylko język przemocy - mordów, rozlewu krwi i palenia wież - chwyćcie więc za broń w walce przeciwko nim - mówi męski głos na taśmie.

Wzywa też do zmuszenia Zachodu do opuszczenia ziemi islamu na drodze ataków, tak krwawych, że przyćmią zamachy z 11 września na World Trade Center i Pentagon: Podpalcie ziemię pod ich stopami, wygońcie ich ze swych krajów.

Głos zwraca się też do Irakijczyków, mówiąc im, że nie są osamotnieni w walce z najeźdźcą, który prowadzi okupację ich kraju.

Posłuchaj fragmentu oryginalneggo nagrania:

Foto: Archiwum RMF

16:55