Święta to gorący czas dla strażaków - w pożarze domu w Kasyldowie na Lubelszczyźnie zginął 23-letni mężczyzna. Nie wiadomo jeszcze co spowodowało pożar. Okres Bożego Narodzenia nie był spokojny także w województwie kujawsko-pomorskim.

W pożarach mieszkań w Bydgoszczy zginęły dwie osoby, sześć trafiło do szpitala. Najtragiczniejszy pożar wybuch w wigilijny wieczór na bydgoskich Jachcicach. Spaliło się wyposażenie mieszkanie na piętrze małego domku. Do szpitala w ciężkim stanie przewieziono dwóch mężczyzn. Jeden miał poparzone drogi oddechowe. Podczas akcji strażacy znaleźli zwłoki trzeciego mężczyzny. Jak ustalono przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez domowników.

Prawdopodobnie również zaprószenie było przyczyną kolejnej tragedii w Bydgoszczy. Spaliło się wyposażenie piwnicy zaadaptowanej na mieszkanie. W środku znaleziono zwłoki 55-letniego mężczyzny, który tam mieszkał.

Święta w szpitalu spędziła rodzina z Wybranowa, niedaleko Żnizna. 4 osoby podtruły się gazem wydobywającym się z kuchenki.

15:30