Ministerstwo Finansów rusza dziś z Narodową Loterią Paragonową! Do wygrania są ufundowane przez ministra finansów samochody.

Narodowa Loteria Paragonowa. Do wygrania m.in. samochód

Za tydzień, 1 października ruszy Narodowa Loteria Paragonowa - poinformowało Ministerstwo Finansów. Właściciele paragonów, które wezmą udział w loterii, będą mogli wygrać m.in. samochód, laptopy, tablety. czytaj więcej

Zagrać o nie może każdy z nas. Wystarczy brać paragony za wszystkie zrobione przez nas zakupy, a potem trzeba je zarejestrować na stronie internetowej: loteriaparagonowa.gov.pl.

Raz w miesiącu losowany będzie samochód. Pierwszy 16 listopada. Co 3 miesiące losowane będzie także auto z wyższej półki za paragony od firm działających w branżach, które najczęściej nie wydają paragonów. Na początek od kosmetyczek.

Co ważne nagroda nie będzie opodatkowana. Minister finansów skorzystał ze swojej kompetencji i nagrody zostały zwolnione z podatku – zapewnia wiceminister finansów Izabela Leszczyna.

Koszt całej akcji ministerstwa to 9 milionów złotych.

Szara strefa kosztuje Polski budżet nawet 42 miliardy złotych rocznie. Tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Komisji Europejskiej. Pieniądze tracimy przez handlowców, którzy sprzedają swoje towary bez podatku VAT.

Taka zabawa ma, podobnie jak to się dzieje w innych krajach Europy, zachęcić nas do pilnowania, czy sprzedawcy nie oszukują państwa, czyli tak naprawdę nas wszystkich.

Krzysztof Berenda

(mpw)