Resort zdrowia zwołał specjalną konferencję prasową, aby odeprzeć rzekomy atak radia RMF na osobę Mariusza Łapińskiego. RMF jednak nie atakowało ministra, a jedynie podawało sprawdzone fakty, dotyczące biznesowej przeszłości ministra, zanim jeszcze został szefem resortu.

Łapiński - jak RMF udowadnia od dwóch dni - w czasie, gdy był dyrektorem Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Warszawie, był również właścicielem firmy działającej na szeroko pojętym rynku medycznym. Potem, tuż przed tym, jak został ministrem sprzedał firmę swojemu podwładnemu w resorcie zdrowia.

Na wczorajszej konferencji w sprawie Łapińskiego, nie było głównego zainteresowanego - ministra zdrowia. Na pytania dziennikarzy odpowiadała rzeczniczka resortu, Renata Furman. Nie udało się jednak uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytanie: kim jest nowy właściciel MD Pharmy? Ranata Furman nie potrafiła również powiedzieć, kiedy będzie mogła udzielić odpowiedzi na to pytanie.

To czego Renata Furman nie mogła potwierdzić wczoraj, RMF potwierdziło przedwczoraj: właścicielem byłej firmy Mariusza Łapińskiego był dyrektor jednostki podległej ministerstwu. Dyrektorem został miesiąc po odkupieniu udziałów MD Pharmy od Łapińskiego.

Renata Furman mówiła na konferencji, że firma MD Pharma zakończyła działalność w połowie 1998 roku. Po czym dodała, iż Łapiński sprzedał swoje udziały w firmie 3 lata później. Co więc sprzedał Łapiński? Otóż w świetle prawa firma nie przestała działać. Nadal była, i co najważniejsze, jest zarejestrowana w sądzie gospodarczym.

Rozbieżność może brać się stąd, że minister utrzymuje, iż spółka nie prowadziła w tym czasie żadnych interesów i nie przynosiła dochodów. To jednak wcale nie oznacza, że nie istniała.

Foto: Archiwum RMF

06:00