W komendzie głównej policji pojawiły się nieoficjalne informacje o kolejnych zwolnieniach komendantów wojewódzkich. Do dymisji kilku osób ma dojść na odprawie w podwarszawskim Legionowie w czwartek. Rzecznik komendanta głównego dementuje te informacje.

Zapewniam państwa, że decyzji kadrowych nie ma w programie tej narady - mówi rzecznik komendanta głównego Alicja Hytrek.

Ale takie decyzje mogą zapaść tuż po naradzie i wg naszych informacji zapadną. Pytanie tylko, czy rzeczywiście komendant główny policji, Leszek Szreder dymisjonuje swoich podwładnych, czy jest tylko narzędziem w czyimś ręku. Tylko czyim?

Na to pytanie odpowiada były minister spraw wewnętrznych i administracji Marek Biernacki, przypominając dymisję kom. wojewódzkiego w Lubuskiem: To był dobry policjant, który nie był za bardzo uległy baronowi lubuskiemu, notabene wiceministrowi Markowi Brachmańskiemu.

To właśnie Brachmański zdaniem Biernackiego czyści pole odchodzącemu SLD, próbując „wsadzać” na stanowiska kierownicze w policji swoich ludzi. Służyć mają temu 2 narzędzia, tzw. reorganizacja i dymisje komendantów.