Nowe ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa, nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii i wielki debiut na warszawskiej giełdzie. Te gospodarcze tematy warto śledzić w przyszłym tygodniu.

Najczęściej mówi się, że w tym roku ekonomicznego Nobla ma dostać osoba, która pokazywała, jak można wyjść z kryzysu gospodarczego, przypominającego obecną, pandemiczną, sytuację w jakiej się znajdujemy. Prawdopodobne, że prestiżową nagrodą wyróżniony zostanie również ekonomista, który zajmował się służbą zdrowia

Pandemia brutalnie obnażyła wszystkie niedoskonałości opieki zdrowotnej zarówno w Polsce, jak i na świecie. Warto więc pokazać, którego ekonomisty w tej sprawie słuchać. Temat noblowski będzie w przyszłym tygodniu niezwykle ważny. 

W najbliższych dniach będziemy również dyskutować o kolejnych koronawirusowych ograniczeniach, także tych gospodarczych. Zarażeń wciąż przybywa. Rząd już sygnalizuje, że na dotychczasowych obostrzeniach się nie skończy.

Nowy tydzień przyniesie jednak także "lżejsze" tematy ekonomiczne. 

Na warszawskiej giełdzie zadebiutuje portal aukcyjny Allegro. To jedno z największych wejść na polskim, a także europejskich parkietach. Zainteresowanie jest ogromne, co może przełożyć się na giełdowe wyniki. 

Opracowanie: