Adam Małysz zajął dopiero 15. miejsce we wczorajszym konkursie skoków narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Drugi Polak biorący udział w zawodach, Tomisław Tajner uplasował się na 28. miejscu. Zawody wygrał fiński skoczek Janne Ahonen. Dzisiaj drugi dzień konkursu.

Drugi był nieznany dotąd, młody Austriak Mathias Hafele. Wyprzedził dwukrotnego zdobywcę Pucharu Świata Niemca Svena Hannawalda, który najwyraźniej powraca do świetnej formy.

Małysz po I serii był 13., miał atakować pierwszą „dziesiątkę”, ale skoczył tylko 118 m i spadł na 15. miejsce To najgorsza pozycja w tym sezonie.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzenie utrzymał Austriak Martin Hoellwarth. W siedmiu rozegranych do tej pory konkursach zdobył 469 pkt. Małysz jest czwarty (331 pkt).