Beata Daszyńska-Muzyczka jest faworytem do objęcia stanowiska ministra finansów - ustalili dziennikarze RMF FM. To obecna prezes państwowego Banku Gospodarstwa Krajowego. Powołanie jej do rządu forsuje sam premier Mateusz Morawiecki.

Beata Daszyńska-Muzyczka jest dobrze oceniana za dotychczasową pracę w Banku Gospodarstwa Krajowego. Zwłaszcza za programy wspierania przedsiębiorców w czasie pandemii.

Po drugie Beata Daszyńska Muzyczka jest zaufaną osobą Mateusza Morawieckiego. Przez 18 lat pracowali razem w banku BZ WBK, gdzie przez połowę tego czasu Morawiecki był prezesem.

Wakat na stanowisku ministra finansów mamy od dwóch miesięcy, kiedy to za bałagan związany z Polskim Ładem pracę stracił Tadeusz Kościński. Od tego czasu trwa poszukiwanie nowego ministra.

Partii bardzo zależy, by była to kobieta, których w rządzie za wiele nie ma. Partia przekonywała już do objęcia tej funkcji szefową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Gertrudę Uścińską - nie zgodziła się. Teraz czas na Beatę Daszyńską-Muzyczkę.

 

Opracowanie: