Specjaliści od motoryzacji nieustannie zaskakują nas niezwykłymi wynalazkami. Ich pomysłowość i kreatywność wydaje się nie mieć granic. Czasami jednak eksperci potrzebują pomocy amatorów. Dzięki współpracy jednych i drugich powstał Hover Car - niezwykłe auto, które unosi się nad ziemią.

Niezwykły samochód wygląda jak pojazd z filmu science fiction. Dwuosobowa kapsuła z dużymi szybami zwraca uwagę wszystkich użytkowników drogi.

Hover Car unosi się kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Przemieszcza się z wykorzystaniem elektromagnetycznej sieci drogowej. Wielkim plusem pojazdu jest to, że łatwo się nim manewruje.

Latający samochód zaopatrzony jest w specjalne systemy zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Gdy sensory umieszczone w pojeździe wykrywają przeszkodę, prędkość zostaje zmniejszona tak bardzo, by nie doszło do zderzenia.

Zobacz film z podróży Hover Car

Konkurs na auto przyszłości

Budowa niezwykłego auta to efekt akcji "People's Car Project" przeprowadzonej przez chiński oddział firmy Volkswagen. Motoryzacyjny gigant zaprosił swoich sympatyków do zgłaszania pomysłów na samochody. Nadesłano 119 tysięcy projektów, a stronę akcji odwiedziło 33 miliony osób. 3 najlepsze pomysły doczekały się realizacji - na razie jako samochody koncepcyjne. Przedstawiono je na targach Auto China 2012 w Pekinie. Oprócz latającego samochodu goście imprezy mogli obejrzeć dwa inne futurystyczne projekty: "Music Car i Smart Key".

Smart Key wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców, którzy chcą, by ich samochody były w pełni interaktywne. Klucz do pojazdu wyposażony jest w ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, na którym kierowca może na bieżąco sprawdzać ilość paliwa w baku, warunki pogodowe i bezpieczeństwo pojazdu. Oprócz tego ma też dostęp do satelitarnej transmisji w czasie rzeczywistym, dzięki której może oglądać własne auto z lotu ptaka.

Z kolei Music Car to gratka dla melomanów, którzy chcą wyróżniać się na ulicy. Dzięki specjalnym diodom kolor samochodu zmienia się w zależności od tego, jakiej muzyki słucha kierowca.

Daily Mail