​“Nieznana kraina. Niesamowita podróż Marco Polo"- pod takim hasłem w piątek wieczorem w Wenecji odbył się sugestywny show na wodzie, dedykowany postaci bohatera tegorocznego karnawału. W jego trakcie opowiedziano o wyprawie podróżnika do Chin.

Widowisko z cyklu światło i dźwięk koło Arsenału było prezentacją postaci podróżnika w przypadającą w tym roku 700. rocznicę jego śmierci. Karnawał odbywa się pod hasłem "Na Wschód" i nawiązuje do wyprawy Marco Polo do Chin

Wenecki kupiec był jednym z pierwszych przedstawicieli Zachodu, który przemierzając Jedwabny Szlak dotarł do Państwa Środka.

W czasie świetlnego, muzycznego i tanecznego pokazu przywołano słowa wielkiego podróżnika: "Nigdy nie było mężczyzny - ani chrześcijanina, ani Saracena, ani Tatara, ani poganina - który tak wiele szukał na świecie, jak ja".

Jestem Marco Polo, podróżnik; nie opowiedziałem nawet połowy tego, co widziałem - usłyszeli widzowie wielkiego wodnego spektaklu, w trakcie którego opowiedziano o jego wyprawie trwającej 24 lata. Wyruszył w nią jako 17-latek.

Pokaz był nadzwyczajny i emocjonujący - podkreślają włoskie media.

W drugi weekend weneckiego karnawału oczekuje się przybycia do miasta tysięcy ludzi.

W sobotę na Canal Grande odbędzie się parada gondoli, w których zasiądzie 12 młodych wenecjanek, finalistek konkursu, uczestniczących w Święcie Marii (La Festa delle Marie). Zaprezentują się one następnie na scenie na placu Świętego Marka.

Karnawał potrwa do 13 lutego. Łącznie odbędzie się ponad tysiąc spektakli, koncertów i pokazów.