Czy Małgorzata Kidawa-Błońska wystartuje w wyborach prezydenckich? „Wystartuje, chociaż nie wiemy kiedy one się odbędą i na jakiś zasadach, kto będzie je organizował. Jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej i Platformy Obywatelskiej, wybrana przez konwencję, wystartuje w tych wyborach” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM, były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. “Nie rekomendowałbym wymiany kandydata, bo to jest decyzja konwencji krajowej, to jest cały proces partii demokratycznej jaką jest Platforma” – stwierdził gość Roberta Mazurka.

Jest kandydatką, która w bardzo dobrym stylu rozpoczęła kampanię wyborczą. Później, kiedy w czasie pandemii przez wszystkich ta kampania została zawieszona, oprócz urzędującego prezydenta, nie można tego czasu odnosić do normalnej obecności między ludźmi, pokazywania swojego programu - zaznaczył Schetyna.

O klasie Kidawy-Błońskiej boleśnie przekonał się Jarosław Kaczyński, który przegrał z nią wybory w Warszawie jesienią o ponad 200 tysięcy głosów, proszę go zapytać, jak się czuł w tę noc wyborczą - przypomniał były przewodniczący PO.

Zamknął się pierwszy etap kampanii. Jesteśmy ciągle przed wyborami, ciągle przed właściwą, prawdziwą kampanią i nie przesądzałbym tutaj o niczym, bo dzisiaj sytuacja jest inna, niż kilka miesięcy temu, a w perspektywie kilku, kilkunastu tygodni, będzie dla mnie oczywiste, że będziemy mówić o drugiej turze, że zwycięstwo Andrzeja Dudy, które wydawało się być pewne jeszcze kilka miesięcy temu, dzisiaj staje pod znakiem zapytania i tych znaków zapytania będzie więcej. Cierpliwości i konsekwencji - zauważył polityk.

Dlaczego przeciwnicy kłusują na polu kampanijnym PO? Schetyna: Zasadne pytanie - do szefostwa partii

Dlaczego PO bezradnie przygląda się temu, jak przeciwnicy kłusują na jej polu kampanijnym? - pytał w Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek. Uważam, że to jest zasadne pytanie, ale proszę je artykułować, zwracać się z nim do szefostwa partii. Ja jako poseł, parlamentarzysta dolnośląski, jestem zaangażowany w tę kampanię. (...) I będę to robił do wyborów i uważam, że to ma ogromny sens. Kampania musi wrócić - ocenił Grzegorz Schetyna. Były przewodniczący PO i wpływowa postać w tym ugrupowaniu podkreślał, że wypowiada się jako "szeregowy, szary poseł". 

Rozmowa zeszła też na weekendowe propozycje serialowe ze strony polityka. Były szef MSZ polecił serial "Fauda". Bardzo ciekawy, o relacjach między służbami izraelskimi a Hamasem i ISIS. Nic o królobójcach - zapewnił gość RMF FM okraszając tę nieco politycznie zabarwione zdanie szerokim "uśmiechem Schetyny.