Basen z zainstalowaną łodzią, która nie pływa – takie nietypowe pomieszczenie znajduje się w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, które było dziś Twoim Niesamowitym Miejsce w Faktach RMF FM. Nasza ekipa odwiedziła budynek przy ulicy Wioślarskiej w Warszawie. Zawodnicy mogą trenować tam na wspomnianym już specjalnie przygotowanym basenie, ale także na ergometrach i siłowni wyposażonej w dedykowany do wioślarskiego treningu sprzęt. Zapraszamy na wycieczkę po siedzibie WTW.

Budynek został ukończony w 2017 roku. Czekali na niego wszyscy warszawscy wioślarze, którzy mogą wreszcie trenować w doskonałych warunkach, tak jak ich koledzy i koleżanki z całego świata. Kryty basen, na którym zamontowana jest treningowa łódź, wyposażony jest w stanowiska, które można aranżować do różnego rodzaju treningów. Zawodnicy mają widok na Wisłę w samym centrum miasta, natomiast z drugiej strony budynku - na specjalnie umieszczonym tam podwyższeniu, mogą pojawić się obserwatorzy, zainteresowani tym, jak wygląda wioślarski trening. Po basenie oprowadził nas Filip Fulara z WTW.

Zawodnicy, trenujący wioślarstwo, muszą dbać także o tężyznę fizyczną. Do tego służy im specjalnie zaaranżowana siłownia ze sprzętem, który został wykonany na zamówienie WTW.

Po wyczerpującym treningu - zawodnicy mogą odpocząć w saunie.

Tak wygląda trening zawodników zimą. Jednak latem wioślarze wypływają na Wisłę, gdzie mogą trenować w warunkach najbardziej zbliżonych do zawodów. Specjalistyczne łodzie wioślarskie trzymane są w tym oto hangarze.

Opracowanie: