Strzegom, Koronowo, Nowa Sól, Śmigiel, Milanówek, a może Rudnik nad Sanem? Po świątecznej przerwie znów możecie decydować, dokąd tym razem pojedziemy w ramach cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Na głosy czekamy do czwartku, wtedy ogłosimy zwycięzcę.

W tym tygodniu mamy między innymi zaproszenie do Strzegomia na Dolnym Śląsku. Miasto słynie przede wszystkim z granitów, w okolicy znajduje się kilka czynnych kamieniołomów, a pozyskiwany tutaj kamień wykorzystano np. przy budowie warszawskiego metra. W Strzegomiu warto odwiedzić także niezwykłą pracownię szewca-artysty. Miasto pochwalić się może również zabytkową zabudową - między innymi zachowanymi murami miejskimi czy pięknym pokarmelickim zespołem klasztornym.

Północ Polski tym razem reprezentuje Koronowo. Do położonego w Kujawsko-Pomorskiem miasta zaprasza nas pan Jarek. Zakon cysterski, zabytkowe kościoły i synagoga, przejazdy drezynami - między innymi takie atrakcje wymienia w zgłoszeniu na RMF24.pl.

Nowa Sól to już propozycja z Lubuskiego od pani Anny. Jeśli zdecydujecie, że to tam pojedziemy, na pewno odwiedzimy Park Krasnala, utworzony na cześć krasnali ogrodowych. Dowiecie się też, kim jest... Solanin.

Śmigiel w Wielkopolsce zwany jest miastem wiatraków. Kiedyś stało ich tu ponad 100, dziś można zobaczyć dwa zrekonstruowane noszące imiona Serwacy i Pankracy. Atrakcją okolicy jest także Śmigielska Kolej Dojazdowa. Warto odwiedzić też zabytkową gazownię z początku XX wieku.

A może wolicie, żebyśmy pojechali do Milanówka? Miasto położone na południowy zachód od Warszawy znane jest przede wszystkim z pięknych zabytkowych willi. Jedna z nich - "Waleria" - należała do wybitnego rzeźbiarza Jana Szczepkowskiego.

Wizytę w Rudniku nad Sanem na Podkarpaciu proponuje natomiast pani Anna. Przepiękna stolica wikliniarstwa, piękna dolina Sanu, bardzo przyjaźni ludzie i młyn kaszarnia - to, jak pisze nasza słuchaczka, główne atrakcje, z których słynie miasto.

Zapraszamy do głosowania!

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie