W Grudziądzu w Kujawsko-Pomorskiem zaparkuje w najbliższą sobotę wóz satelitarny RMF FM, a nasz reporter opowie o zabytkach, historii i atrakcjach tego miasta. Tak zdecydowaliście, głosując na RMF24.pl.

Zdj. ilustracyjne /RMF FM

Grudziądz będzie pierwszym w tym roku przystankiem na mapie "Twojego Miasta w Faktach RMF FM". W sondzie na RMF24.pl zdecydowaliście, że właśnie to miasto odwiedzimy już w najbliższą sobotę w ramach naszego cotygodniowego cyklu.

W Grudziądzu z pewnością wybierzemy się na spacer nadwiślańskim bulwarem z imponującą panoramą zespołu grudziądzkich spichlerzy, będących jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce. Widok na miasto podziwiać będziemy także z odbudowanej Wieży Klimek - pozostałości po krzyżackim zamku.

Miasto poszczycić się może także dobrze zachowaną pruską cytadelą, wzniesioną pod koniec XVIII wieku. Podczas naszej wizyty w Grudziądzu na pewno przybliżymy Wam burzliwą historię jednej z największych tego typu fortyfikacji w Europie.

W Grudziądzu zaznać można także leczniczego działania solanki. W latach 70., podczas odwiertów w poszukiwaniu ropy naftowej i gazu, w pobliżu miasta odkryto pokłady wód termalnych. W 2006 roku uruchomiono tutaj tężnię solankową.

Wy decydujecie, my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!