Mława, Sierpc, Reszel, Wieruszów, Otmuchów, a może Debrzno? Kolejny tydzień - kolejny raz decydujecie, gdzie w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieski konwój RMF FM. Na Wasze głosy czekamy do czwartku do godziny 12:00. Zapraszamy!

Mława, Sierpc, Reszel, Wieruszów, Otmuchów, a może Debrzno? Kolejny tydzień - kolejny raz decydujecie, gdzie w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieski konwój RMF FM. Na Wasze głosy czekamy do czwartku do godziny 12:00. Zapraszamy!
Wóz satelitarny RMF FM w Chojnicach (zdj. arch.) /Kamil Młodawski /RMF FM

W tym tygodniu mamy dwa zaproszenia z Mazowsza. Położona na północy regionu Mława pochwalić się może między innymi piękną zabudową - wokół Starego Rynku podziwiać można zabytkowe kamienice z końca XIX i początku XX wieku. Historia miasta związana jest również z jedną z pierwszych bitew II wojny światowej. Rokrocznie organizowana jest tutaj inscenizacja wydarzeń z września 1939 roku. Będąc w Mławie koniecznie trzeba się też przejechać wąskotorówką czy poznać tajniki lokalnego rzemiosła, prezentowanego na Jarmarku Wojciechowym. Do Sierpca zaprasza nas z kolei pani Ilona. Miasto położone w dolinie rzeki Sierpienicy, Muzeum Wsi Mazowieckiej, zabytkowe kościoły, neogotyckie jatki miejskie, ratusz - takie atrakcje miasta wymienia nasza słuchaczka w zgłoszeniu na RMF24.pl.

Miasto z zamkiem biskupów warmińskich, gotycki most, najpiękniejszy i najniżej położony nad poziomem morza park miejski - to już atrakcje Reszla w warmińsko-mazurskiem, które wymienia pan Tomasz. Jak pisze nasz słuchacz, to także miasteczko, które jako pierwsze w Polsce przystąpiło do światowego programu Cita Clow. W Wieruszowie w Łódzkiem sprawdzić trzeba koniecznie, co robi tam samolot z lat 60. i skąd się wziął. Atrakcją miasta są także pozostałości zamku rycerskiego i aleja dębów czerwonych.

Otmuchów w tym tygodniu reprezentuje Opolszczyznę. Piękne położenie miasta na Przedgórzu Sudeckim w sąsiedztwie dwóch sztucznych jezior Otmuchowskiego i Nyskiego. Ponadregionalna impreza "Lato Kwiatów" - to tylko niektóre z zalet Otmuchowa, o których piszecie nam na RMF24.pl. A może wolicie Pomorze? Pędzący dzik w herbie i baszta czarownic - między innymi o takich atrakcjach Debrzna położonego na południu regionu pisze nam pan Marcin.

Czekamy na zgłoszenia!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie