Strzegom będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Tak zdecydowaliście, głosując na RMF24.pl. Dlatego już w sobotę na Dolnym Śląsku pojawi się wóz satelitarny RMF FM z naszym reporterem na pokładzie. W sobotę punktualnie od godziny 8:00 usłyszycie o atrakcjach i zabytkach Strzegomia.

Położony na Dolnym Śląsku Strzegom słynie przede wszystkim z granitu. W okolicy działa kilka kamieniołomów. Tutejszego kamienia użyto między innymi na budowie warszawskiego metra.

W Strzegomiu warto zajrzeć także do pracowni lokalnego szewca-artysty, wspiąć się na Górę Krzyżową czy zabytkową wieżę ratusza.

"Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy! Jeśli są miejsca, które Waszym zdaniem koniecznie powinniśmy odwiedzić podczas wizyty w Strzegomiu, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie