Do Środy Śląskiej pojedziemy tym razem z ramach naszego cyklu "Twoje Miasto w Faktach RMF FM". Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl. Zapraszamy w sobotę punktualnie od 8:00. Bądźcie z nami w Środzie Śląskiej, w naszym żółto-niebieskim miasteczku, lub na antenie RMF FM.

Środa Śląska to niespełna 10-tysięczne miasto, położone około 30 kilometrów na zachód od Wrocławia.

Jedną z najbardziej fascynujących historii związanych z tym miejscem jest odkrycie w latach 80. tak zwanego skarbu średzkiego. Podczas prac remontowanych natrafiono wówczas na kolekcję średniowiecznych monet i klejnotów monarchów czeskich. Jak znalazły się one w Środzie Śląskiej - na pewno usłyszycie już w najbliższą sobotę.

Podczas naszej wizyty z pewnością wejdziemy także na zabytkową wieżą widokową. Panoramę miasta będziemy podziwiać z tarasu na wysokości 32 metrów. Wyjaśnimy też, co w mieście robi pomnik rycerza Rolanda i powiemy, co oznacza, że Środa Śląska była w średniowieczu miastem wzorcowym.

“Twoje Miasto w Faktach RMF FM" tworzycie także Wy! Jeśli więc są w Środzie Śląskiej miejsca, które powinniśmy odwiedzić, albo ludzie, których musimy poznać, napiszcie nam o tym w komentarzach poniżej.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.

Pokaż Fakty z Twojego Miasta - tu byliśmy! na większej mapie