Środa Śląska, Nowy Korczyn, Sanniki, Głubczyce, Cieszanów, a może Gniewkowo. Po raz kolejny na RMF24.pl możecie decydować, które z tych miast będzie "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Na Wasze głosy czekamy do czwartku do 12:00.

Środa Śląska to w tym tygodniu propozycja z województwa dolnośląskiego. Miasto słynie przede wszystkim z fascynującej historii skarbu średzkiego. Warto tu zobaczyć między innymi XIII-wieczne mury obronne, zabytkowy ratusz czy wejść na wieżę widokową.

Do Nowego Korczyna w Świętokrzyskiem zaprasza nas pan Marcin. Odbywają się tu spływy kajakowe rzeka Nidą - pisze nam słuchacz na RMF24.pl. Sanniki reprezentują w tym tygodniu Mazowsze. Jak czytamy w Waszych zgłoszeniach, to jedno z najmłodszych miast na mapie Polski - prawa miejskie otrzymały w 2018 roku.

A może wolicie Opolszczyznę? Dworzec kolejowy w kształcie lokomotywy, ratusz, browar z historią - to atrakcje Głubczyc, które wymieniacie na naszej stronie. Jest tu cicho, spokojnie, zdrowe powietrze. Wiele ciekawych zabytków architektury drewnianej - tak opisujecie natomiast położony na Podkarpaciu Cieszanów.

Gniewkowo to propozycja z województwa kujawsko-pomorskiego. W tym roku obchodzi 750-lecie powstania. Ma przepiękny historyczny mural 3D, jeden z nielicznych pomników konnych, piękne lasy - tak opisujecie nam to miasto w zgłoszeniach.

Wy decydujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF24.pl! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia.