W Skierniewicach w Łódzkiem zaparkuje już w najbliższą sobotę wóz satelitarny RMF FM, a nasza reporterka odkrywać będzie dla Was atrakcje tego miasta. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl!

W Skierniewicach w Łódzkiem zaparkuje już w najbliższą sobotę wóz satelitarny RMF FM, a nasza reporterka odkrywać będzie dla Was atrakcje tego miasta. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF24.pl!
Jedziemy do Skierniewic! /RMF FM /

Prawie 70 proc. słuchaczy głosujących na naszej stronie w internecie zdecydowało, że to Skierniewice będą w tym tygodniu bohaterem cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM. Do przyjazdu w swoim zgłoszeniu zaprosił nas pan Kamil, który wskazuje m.in. na "kolejowe atrakcje" miasta.

W najbliższą sobotę na pewno pójdziemy tym tropem. Odwiedzimy tutejszą niezwykłą parowozownię, której historia sięga czasów Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej. Dziś zobaczyć tutaj można kilkadziesiąt sztuk taboru kolejowego, w tym kilka unikatów na skalę światową. Nie zabraknie nas również na skierniewickim zabytkowym dworcu. Sprawdzimy, co ma peronie robi znany z "Lalki’ Stanisław Wokulski i jak się tutaj znalazł.

Skierniewice to także miasto kwiatów, owoców i warzyw. Swoją siedzibę - w dawnym Pałacu Arcybiskupów Gnieźnieńskich - ma tutaj Instytut Warzywnictwa. W mieście zaopatrzyć się można między innymi w hodowane tutaj odmiany jabłek czy lokalne miody.

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o Skierniewicach? Jakie miejsca koniecznie odwiedzić? Czekamy także na Wasze sugestie - wpisujcie je w komentarzach poniżej. Do Waszej dyspozycji cały czas jest także facebook’owy profil Twojego Miasta oraz konto na Twitterze!

Wy głosujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!