Skierniewice, Łowicz, Drawsko Pomorskie, Suchedniów, Mogilno, Dolsk - do tych polskich miast zapraszacie nas w tym tygodniu na RMF 24! To, gdzie już w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieskie wóz satelitarny RMF FM, zależy tylko od Was. Zwycięzcę głosowania ogłosimy w czwartek punktualnie o godzinie 12.

Skierniewice, Łowicz, Drawsko Pomorskie, Suchedniów, Mogilno, Dolsk - do tych polskich miast zapraszacie nas w tym tygodniu na RMF 24! To, gdzie już w najbliższą sobotę zaparkuje żółto-niebieskie wóz satelitarny RMF FM, zależy tylko od Was. Zwycięzcę głosowania ogłosimy w czwartek punktualnie o godzinie 12.
Dokąd tym razem uda się nasz wóz? /RMF FM

Dwa bardzo ciekawe zaproszenia dotarły do nas z województwa łódzkiego. Do Skierniewic, 50-tysięcznego miasta położonego na obrzeżach Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, zaprasza nas pan Kamil. Jak pisze w swoim zgłoszeniu, zobaczyć tu można m.in. niezwykłą parowozownię z czasów Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej. Jeśli zdecydujecie, że to właśnie tam pojedziemy, z pewnością zajrzymy także do budynku zabytkowego dworca i wyjaśnimy, co na peronie robi... Stanisław Wokulski.

A może wolicie, byśmy zawitali do oddalonego od Skierniewic o zaledwie 25 kilometrów Łowicza? Jeżeli tak wybierzecie, na pewno opowiemy o historii łowickich jarmarków i sprawdzimy z czego dokładnie składa się słynny strój łowicki. Miasto ma także bardzo bogate tradycje... strażackie.

Drawsko Pomorskie, miasto znane głównie z poligonu, to już propozycja nadesłana przez panią Monikę. Historia Drawska sięga XIII wieku, miasto do dziś zachowało średniowieczny układ urbanistyczny. Bardzo bogatą historię ma również budynek mieszczącego się niegdyś w Drawsku magazynu soli.

Malownicze miasteczko, w którym odnajdziecie skrywaną radość i pogodę ducha - w ten sposób świętokrzyski Suchedniów opisuje na RMF 24 pan Dawid. Historia miasta położonego pośród lasów Puszczy Świętokrzyskiej związana jest m.in. z Powstaniem Styczniowym. Miasto może stanowić również świetną bazę wypadową na malownicze szlaki Gór Świętokrzyskich.

Mogilno to z kolei propozycja z Kujawsko-Pomorskiego. Miasto powstało przed wiekami na cyplu otoczonym wodami Jeziora Mogileńskiego. W XI wieku sprowadzili się tutaj Benedyktyni, najprawdopodobniej z Tyńca. Dziś podziwiać tu można między innymi takie zabytki architektury jak XIX-wieczny eklektyczny ratusz czy ponad stuletnie kamienice.

Jest to najmniejsze miasto w Wielkopolsce, liczy zaledwie 1500 mieszkańców, a jego prawa miejskie nadał jeszcze Kazimierz Wielki w 1359 roku. Zgadliście już, co to za miejsce? Jeśli nie - podpowiadamy: to Dolsk. Jeśli to miasto wygra w naszym głosowaniu, z pewnością dowiecie się, dlaczego ustawiono tak pomnik... kozy.

Wy głosujecie - my jedziemy i odkrywamy dla Was polskie miasta!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!