Wielkopolski Turek będzie w tym tygodniu Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowaliście w głosowaniu na RMF 24. Dlatego już w najbliższą sobotę właśnie tam zaparkuje żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM, a nasz reporter przybliży Wam historię, zabytki i atrakcje tego miasta.

Wypatrujcie naszego wozu satelitarnego! /RMF FM

Ponad 40 procent internautów zdecydowało, że to właśnie Turek odwiedzimy w tym tygodniu w ramach naszego cyklu Twoje Miasto w Faktach RMF FM.

W sobotę wyjaśnimy między innymi historię nazwy miasta. Nasz reporter z pewnością zasiądzie również na ławeczce obok mistrza - Józefa Mehoffera. Dzieła tego wybitnego malarza i witrażysty można zobaczyć w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W Turku nie można pominąć także XIX-wiecznych Domów Tkaczy. Tradycja tego rzemiosła sięgają tutaj XVI wieku. Nie zabraknie nas również na Starym Rynku w Turku otoczonym pięknymi secesyjnymi kamienicami. Główny plac miasta stanowi dziś przede wszystkim miejsce spacerów i wypoczynku.

Wy decydujecie, my jedziemy!

Nasi reporterzy co tydzień, w każdą sobotę, odwiedzają miasto, które wskażecie w głosowaniu na RMF 24! Cały czas czekamy też na kolejne Wasze zgłoszenia. Może następnym razem przyjedziemy właśnie do Was? Wystarczy w poniższym formularzu wpisać trzy argumenty, dlaczego to właśnie w Waszym mieście powinien zaparkować żółto-niebieski wóz satelitarny RMF FM! Zapraszamy!

(abs)