Wicelider światowego rankingu tenisistów Rafael Nadal, który w środę odpadł w drugiej rundzie wielkoszlemowego Australian Open, z powodu kontuzji będzie pauzował od sześciu do ośmiu tygodni. "Teraz czas na odpoczynek od sportu i fizjoterapię" - przekazał Hiszpan.

36-letni zawodnik z Majorki ogłosił w mediach społecznościowych, że badanie wykazało uszkodzenie drugiego stopnia mięśnia biodrowo-lędźwiowego, który w największym stopniu odpowiada za zginanie i obracanie stawu biodrowego oraz za bieganie i chodzenie.

Nadal po tym, jak w środę przegrał z Amerykaninem Mackenziem McDonaldem 4:6, 4:6, 5:7 w 2. rundzie Australian Open, nie chciał się wypowiadać na temat swojej przyszłości, ale wskazał, że dużą część kariery poświęcił na walkę z kontuzjami, co jest męczące i frustrujące.

Wspomniał też, że jeśli obecny uraz biodra wymagałby dłuższej przerwy, to wtedy pojawi się duży znak zapytania, jeśli chodzi o kontynuację kariery. Po kolejnej długiej przerwie będzie bardzo trudno o powrót - powiedział 22-krotny triumfator imprez wielkoszlemowych.

Przekazana w czwartek diagnoza daje Hiszpanowi nadzieje na start w jego ulubionym turnieju - French Open, który rozpocznie się 28 maja. W Paryżu Nadal zwyciężył już 14-krotnie.