Norweg Halvor Egner Granerud i Austriak Stefan Kraft zajęli ex aequo pierwsze miejsce w konkursie skoków narciarskich w fińskiej Ruce. Na najniższym stopniu podium stanął Japończyk Naoki Nakamura. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce. Prowadzący po pierwszej serii Dawid Kubacki zawalił drugą próbę i spadł na szóstą pozycję. Polak zachował jednak pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Norweg Halvor Egner Granerud i Austriak Stefan Kraft uzyskali identyczną notę - 304,5 pkt, co dało im ex aequo zwycięstwo w niedzielnym konkursie.

Dawid Kubacki prowadził po pierwszej serii dzięki skokowi na odległość 145,5 metra. W serii finałowej uzyskał 130 metrów, czyli znacznie mniej, niż bezpośredni rywale w walce o zwycięstwo i z łączną notą 278,7 pkt spadł na 6. miejsce.

Bardzo dobre skoki w konkursie oddał Piotr Żyła - 138 m w pierwszej i 139 m w drugiej serii dało mu 5. miejsce.

Nieco gorzej poszło Kamilowi Stochowi, który po pierwszej serii po skoku na odległość 129 metrów zajmował 20. miejsce. Polak w rundzie finałowej się jednak poprawił, skoczył 139 metrów i został sklasyfikowany na 14. pozycji.

Niespodzianką był brak awansu do serii finałowej Karla Geigera. Niemiec był drugi w porannych kwalifikacjach, a w konkursie zajął 33. miejsce po próbie na odległość 122,5 m.

Po czterech konkursach Kubacki jest liderem Pucharu Świata. W sobotnich zawodach zajął czwarte miejsce, a na początku listopada dwukrotnie triumfował w Wiśle.