Stadion Śląski w Chorzowie będzie gospodarzem najbliższego meczu piłkarskiej reprezentacji Polski. 29 marca Biało-Czerwoni zagrają tam w finale batalii o mundial lub w meczu towarzyskim. Znamy też gospodarzy kolejnych meczów Polaków. PZPN wydał również komunikat w sprawie wyboru selekcjonera.

24 marca w Moskwie reprezentacja Polski zagra z Rosją w półfinałowym barażu o MŚ. W przypadku zwycięstwa, pięć dni później Polacy zagrają w Chorzowie w finale rywalizacji o mundial w Katarze. Rywalem będzie Szwecja lub Czechy.

Jeśli Biało-Czerwoni przegrają baraż z Rosją, 29 marca w Chorzowie także zagrają ze Szwecją lub Czechami, ale już w meczu towarzyskim. Rywalem będzie przegrany z drugiego półfinałowego barażu.

Marcowe spotkanie początkowo miało odbyć się na PGE Narodowym. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną oraz ponowne uruchomienie szpitala tymczasowego na terenie obiektu, mecz nie będzie mógł zostać rozegrany na arenie - podał PZPN.

Mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów - znamy gospodarzy

3 czerwca na Stadionie Wrocław polscy piłkarze zagrają z Walią w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

13 czerwca reprezentacja wróci na stadion PGE Narodowy w Warszawie, gdzie w spotkaniu Ligi Narodów zmierzy się z Belgią.

Nowy selekcjoner nie dzisiaj


PZPN poinformował też w komunikacie, że podczas środowego posiedzenia zarządu prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. 

Trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia - podano.

Faworytem mediów do objęcia funkcji po Paulo Sousie pozostaje Adam Nawałka, który prowadził już Biało-Czerwonych od listopada 2013 do lipca 2018 roku. Osiągnął z drużyną ćwierćfinał Euro 2016 i awansował na mundial 2018.

Według najnowszych informacji medialnych prezes Kulesza prowadzi rozmowy również z dwoma innymi kandydatami.